blog image

Kuzey Kıbrıs'ta Yatırım Avantajları

KUZEY KIBRIS

Kıbrıs Adası, Akdeniz’in 3. Büyük adasıdır. Üç büyük kıta olan Avrupa, Asya ve Afrika arasında konumludur. Kıbrıs, 1000 yıldır süregelen uzun tarihi ve zengin kültürü ile en popüler ve ilgi çeken destinasyonlardan birisi niteliğindedir. 300 günü aşan güneşli günleri, altın kumsalları, berrak denizi, cana yakın insanları ve fevkalade kırsal bölgeleri ile çekim noktası olan Kuzey Kıbrıs’a gelen turistler için de mülk sahibi olma isteği kaçınılmazdır. Kuzey Kıbrıs, modern yapıları, başarılı mimari villaları, apartmanları, finansal açıdan uygunluk ve sunduğu birçok seçenek ile; hem turist hem de yatırımcılar tarafından ilgi çeken bir noktadır.

YATIRIM FIRSATI

Kuzey Kıbrıs, yatırımcılar tarafından Doğu Akdeniz'in en hızlı büyüyen pazarı olarak değerlendirilmektedir. Kuzey Kıbrıs; yıllık %20-%40 civarı sermaye artışı ile son 3 yılda; kısa, orta veya uzun vadeli emlak yatırımları için mükemmel bir seçenektir.

VİZESİZ ZİYARET

Ziyaretçilerin büyük çoğunluğundan vize istenmemektedir. 

GÜVENLİK

Kuzey Kıbrıs; tüm ülkeler arasında 5.ci, küçük ülkeler arasında ise 1.ci en güvenli ülkedir.

TURİZM ETKİNLİKLERİ

Kuzey Kıbrıs; her yıl, Dünyanın her köşesinden, 1 milyondan fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Size, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için mükemmel bir fırsat sunmaktadır: 773 kilometreye yakın olağanüstü sahil ve kıyıları, berrak koyları, muhteşem körfezleri, tarih ile harmanlanmış limanları, narenciye bahçeleri ve dahası...

ÖĞRENCİ MERKEZİ

Kuzey Kıbrıs, %30u uluslararası ülkelerden katılımla, 100 binden fazla üniversiteli öğrenciye; lisans, lisansüstü ve doktora düzeyindeki eğitim programlarıyla ev sahipliği yapmaktadır.